Titulní obrázek


Honda začíná vyrábět malý crossover

Nová generace modelu Honda Jazz se představí již v příštím roce. Automobil je na vybraných trzích prodáván pod označením Fit. Podle dostupných informací by od něho měl být odvozen malý crossover.

Než si sjednáte pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem vozidla, porovnejte povinné ručení jednotlivých pojišťoven. Liší se jednak cenou, ale i výší limitů krytí, sazbami připojištění, přirážkami ke čtvrtletním platbám nebo slevami za sjednání přes internet. Nejlevnější povinné ručení sjednáte online.

Honda bude vyrábět až 400.000 exemplářů tohoto crossoveru ročně. Díky tomu by produkce aut sdílejících platformu s Jazzem mohla přesáhnout jeden milion exemplářů ročně. V současnosti Honda za rok vyrobí asi 800.000 kusů automobilů sdílející platformu s Jazzem. Dále se sem řádí sedan City nebo Fit Shuttle, tedy prodloužené varianty Jazzu. Chystaný crossover bude zaměřen hlavně na americké a evropské zákazníky.

Od roku 2014 by se varianta pro USA mohla vyrábět v nově otevřené továrně v Mexiku. Je již potvrzeno, že v tomto závodě bude vznikat Jazz. Zatím není jasné, jaký motor se objeví pod kapotou tohoto malého crossoveru. U nás je Jazz je nabízen s motory 1,2 i-VTEC (66 kW) a 1,4 i-VTEC (73 kW). Hybridní verze pak kombinuje 1,3 iVTEC (65 kW) s elektromotorem o výkonu 10 kW. Konkurenty plánovaného crossoveru japonské značky se mohou stát Nissan Juke, Opel Mokka nebo chystaný Fiat 500X.