Titulní obrázek


Honda Accord se začne prodávat v USA

Nová generace sedanu Honda Accord byla konečně představena. První prodej vozu je plánován v USA. Model již není tak sportovně laděn, spíše směřuje k luxusnějšího typu. V nabídce budou běžné pohony, ale k dispozici bude i hybrid.

Havarijní pojištění doplňuje povinné ručení. Jde o volitelné pojištění, které kryje ostatní škody v povinném ručení nezahrnuté. Pojistit se tak můžete proti škodám na svém vlastním vozidle nebo třeba zamezit případné finanční ztrátě při odcizení vozidla.

Honda Accord už na podzim vyjede na americké silnice v novém kabátě. Automobilka zatím ukázala jen čtyři snímky a doplnila minimum informací. Z tiskové zprávy je ale jasné, že dříve sportovně laděný Accord se pomalu změní v luxusnější model. To naznačují nové křivky, zejména na méně agresivní přídi. Interiér automobilka Honda zatím neukázala.

Accord i v nové generaci nabídne jen několik motorizací. Zatím jsou známé ty americké. Vůz bude v základu vybaven benzinový čtyřválcem s objemem 2,4 litru, pro náročnější uživatele je připraven šestiválec. Ten by měl mít objem 3,5 litru. Zajímavostí tohoto modelu ale bude hybridní soustrojí, tedy spojení elektromotoru a benzinové jednotky. Ta sama bude mít výkon 120 kW a energií ji budou zásobovat klasické li-ion akumulátory. Auto zvládne ujet až 24 km pouze na elektřinu až do rychlosti 100 km/h.

Auto dostanete i s přípojkou do běžné zásuvky, půjde tedy o plug-in hybrid. Z ní by se měl Accord zvládnout nabít za 4 hodiny. Jde přitom o americké napětí, tedy 120 V. Z 240 V zásuvky by to mělo trvat méně než polovinu času.Představená Honda Accord si brousí zuby hlavně na americký trh. Kdy přijede vůz do Evropy zatím není jasné, mohlo by se tak stát během příštího roku. V tomto případě se dá pod kapotou novinky očekávat naftový motor.