Titulní obrázek


Honda N Box - klasický kei car

Japonská automobilka Honda nyní představuje nový vůz Honda N Box. Písmeno N odkazuje na generaci šedesátých let, přesněji na model N 600. Nyní jde o klasický kei car - městské auto s délkou do 3,4 m a značnou výškou.

Havarijní pojištění doplňuje povinné ručení. Jde o volitelné pojištění, které kryje ostatní škody v povinném ručení nezahrnuté. Pojistit se tak můžete proti škodám na svém vlastním vozidle nebo třeba zamezit případné finanční ztrátě při odcizení vozidla.

Pokud patříte mezi náročnější zákazníky, model bude nabízet i přidané funkce, které zastupuje například Universal Bridge. I tohle jméno je příznačné. Jedná se o jakousi skládací výsuvnou hliníkovou rampu. Ta usnadňuje nakládání těžších předmětů na kolech.

Další funkci je Multi-space System. Trojice nestejně velkých desek umí rozdělit zavazadelník do několika menších přihrádek a boxů. Věci v nich pak nebudou putovat a nepomíchají se. S její pomocí můžete dále připravit třeba provizorní nocleh pro dvojici pasažérů. No, ani objemnější Evropan rozhodně v kei caru při jízdě nemusí strádat, ale spaní ve dvou je vzhledem k omezené šířce spíš pro Japonce.

Pod krátkou přední kapotou je tradiční zážehový tříválec objemu 0,66 l. Základní verze má ale sání pouze atmosférické. Točivý moment přenáší na přední či všechna kola vždy bezestupňové převodné ústrojí CVT s voličem umístěným na palubní desce hezky po ruce, verze s přeplňovaným motorem mají dokonce pádla pod volantem. Honda nabízí N Box + ve třech různých zvenčí odlišených provedeních: základním bez názvu, dvoubarevném 2-Tone Color Style a konečně Custom. Ale ty lze mít dále rozdělené na balíčky výbav G, G-L a G-Turbo.