Titulní obrázek


Honda bude konkurovat Nissanu

V nadcházejících dvou letech chce Honda posílit svou pozici na evropském trhu. Automobilka spoléhá na nové motory i motorizace.

Už na jaře příštího roku dostane model Civic malý turbodiesel s výkonem 88 kW a točivým momentem 300 Nm a na podzim se stejná motorizace objeví i v CR-V s přední poháněnou nápravou. Závěr roku 2013 bude patřit i třetí generaci modelu Jazz, která už přijde s kompletně novou škálou přímovstřikových motorů DOHC i-VTEC Earth Dreams, coby odpovědí na Skyactiv od Mazdy, schopných pracovat.

Dovoz a přihlášení vozidla: Aby bylo možné jezdit s dovezeným vozem, je nutné nové či ojeté vozidlo přihlásit do evidence. Musíte mít mimo jiné sjednané povinné ručení a na dopravním inspektorátu doložit originál zelenou kartu.

Už dříve se ale objevily také informace, že Hondu kromě expanze naftových motorů láká i úspěch crossoveru Qashqai, a že tedy připravuje vůz podobného ražení. Ale aby nedocházelo ke kanibalizaci s tradičně úspěšným CR-V, bude malé SUV nejspíš menší, než zmíněný Nissan a postaví se tak spíše proti excentrickému modelu Juke. Zatím není jasné, zda bude také sázet na cool vzhled nebo půjde o nějaké usedlejší řešení, jako je třeba brazilský Fit Twist, není ale žádným tajemstvím, že bude vycházet z techniky již zmíněné třetí generace Jazzu.

Určitě si vzpomenete, že Honda už takové auto v nabídce měla, Honda HR-V patřila k průkopníkům kategorie malých, stylových SUV. Trošku nepochopitelně ale tento vůz, postavený na technice malého vozu Logo, zůstal bez nástupce. Nejnovější informace z Japonska také hovoří o tom, že Honda vyvíjí tříválcový benzinový turbomotor zatím neznámého objemu a parametrů, jenž by měl být určen pro modely Jazz, Civic i pro plánované SUV.