Titulní obrázek


Honda s konceptem NSX moc nepokročila

Na detroitském autosalonu představila japonská automobilka Honda koncept NSX. Hybridní supersport by měl obohatit trh již v roce 2015. Moc novinek však nepřináší.

Povinné ručení je zákonné pojištění vozidla, které chrání motoristy před škodami, které mohou způsobit při svých cestách ostatním. Z tohoto pojištění jsou kryty nejenom poškozená vozidla, silnice, domy, ale i škody na zdraví všech účastníků nehody.

Bohužel ani tentokrát pro vás nemáme dobrou zprávu. Sériový model je pořád v nedohlednu. Honda, respektive Acura, abychom byli přesní, přivezla do Detroitu přepracovaný koncept supersportu NSX s pozměněným designem. 

Od poslední verze, která se odhalila na stejném místě, se tolik neliší. Zásadní koncepce Sport Hybrid SH-AWD zůstává, zážehový šestiválec bude roztáčet zadní kola přes dvouspojkovou převodovku, zatímco dva elektromotory budou pomáhat těm předním. Protože jsou elektromotory dva, dokážou fungovat nezávisle na sobě, což přijde k užitku hlavně v zatáčkách.

Honda slibuje i dokonalou pozici za volantem, vyzdvihuje výhled z auta a chlubí se minimalistickým pojetím interiéru, který by měl řidiči umožnit plně se koncentrovat na to nejdůležitější - na řízení. 

Do výroby má definitivně zamířit v roce 2015, vyrábět se má v nové továrně v Ohiu, s cenovkou přesahující Nissan GT-R. Jestli bude mít nad japonskou godzillou navrch i na silnici, to teprve uvidíme.