Titulní obrázek


Honda se možná vrátí do Formule 1

V médiích se nyní rozpoutaly diskuse, že se japonská Honda zajímá o nová pravidla přeplňovaných motorů. Ta by měla vstoupit v platnost v roce 2014. Spekuluje se tedy o návratu značky do F1.

Povinné ručení je zákonné pojištění vozidla, které chrání motoristy před škodami, které mohou způsobit při svých cestách ostatním. Z tohoto pojištění jsou kryty nejenom poškozená vozidla, silnice, domy, ale i škody na zdraví všech účastníků nehody.

Honda má s formulí 1 velmi bohaté zkušenosti, ať už naplněné výhrami nebo hořkostí porážky a velkých finančních ztrát. Před časem se automobilka z kolotoče F1 stáhla, ale nyní prý zvažuje možnosti návratu, aspoň jako dodavatel motorů.

Automobilka nyní zjišťuje potenciál přeplňovaných motorů ve WTCC, kde závodí nový Civic. Z něj pak vzejde sériový produkt Honda Civic Type-R, o kterém se už nemusí spekulovat, neboť je potvrzený na konec roku 2014. Formule 1 ale vyžaduje trochu jiný přístup.

Nová pravidla, pokud se tedy ještě dále nezmění, zavádí přeplňované motory o objemu do 1,6 litru. Má se jednat o šestiválce, to si vydupali výrobci. FIA původně chtěla nasadit jen čtyřválce. Honda by se tak znovu mohla pokusit dodávat své motory některým týmům. Uvidíme, zda se automobilce povede úspěšně zvládnout návrat do F1.