Titulní obrázek


Novinka automobilky Honda - integrovaný vysavač

Na autosalonu v New Yourku představila japonská Honda novinky - rodinný vůz Odyssey s novou výbavou. A ne ledajakou - integrovaným vysavačem.

Pokud máte několik dětí, psa nebo občas převážíte špinavé předměty, určitě znáte kupu nepořádku, která se po jediné cestě ve voze objeví. To se dá řešit desetikorunou za pět minut vysávání u jakékoliv benzinové stanice. Pokud ale není k dispozici, hrozí, že se bude nepořádek v autě kupit.

Honda proto přišla s nápadem integrovat do svého velkého rodinného modelu Odyssey vysavač. Je ukrytý v levé přihrádce uvnitř zavazadlového prostoru včetně odnímatelné nádoby na vysátý materiál, nástavců a hadice tak dlouhé, aby dosáhla po celém interiéru rodinného vozu.

Kvůli vysávání není přitom potřeba ani nechávat motor zapnutý. Vysavač je schopný fungovat až osm minut po vypnutí motoru, což by podle výrobce mělo stačit na kompletní vysátí všech nečistot po jedné cestě.

Než si sjednáte pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem vozidla, porovnejte povinné ručení jednotlivých pojišťoven. Liší se jednak cenou, ale i výší limitů krytí, sazbami připojištění, přirážkami ke čtvrtletním platbám nebo slevami za sjednání přes internet. Nejlevnější povinné ručení sjednáte online.

Systém nese název HondaVAC a spolu s automobilkou ho vyvinula společnost Shop-Vac. Bude součástí standardní výbavy top modelu Odyssey Touring Elite. Ta se v USA prodává za 44 tisíc dolarů, tedy asi 880 tisíc korun. V Česku však není oficiálně k dostání.

Jak je možné, že tak jednoduchá a užitečná věc ještě nikoho nenapadla.