Titulní obrázek


Pokud chcete Hondu NSX, zapište se na pořadník

Automobilka Honda konečně nabízí nový hybridní model NSX. Ovšem, nic není tak jednoduché, jak se může zdát. Pokud vás vůz zaujal, musíte si zaplatit místo v pořadníku a v roce 2015 se dozvíte, jestli jste byli vybráni.

Těšíte se na novou hybridní Hondu NSX, kterou už nám automobilka slibuje snad deset let a pořád mění koncepty, motory a design? Pokud ano, můžete nyní složit zálohu a předplatit si tak místo v pořadníku. Místenka vás bude stát jen asi 150 000 korun v přepočtu, což není zas tak moc, pokud se bavíme o exkluzivním autě za nějakých pět milionů.

Povinné ručení je zákonné pojištění vozidla, které chrání motoristy před škodami, které mohou způsobit při svých cestách ostatním. Z tohoto pojištění jsou kryty nejenom poškozená vozidla, silnice, domy, ale i škody na zdraví všech účastníků nehody.

Jenže ještě nevíme, co vlastně přesně bude mít Honda NSX pod kapotou a kolik bude stát. Zatím se mluví o šestiválci 3,5 litru napojenému na elektromotory, které budou pohánět přední kola. Šestiválec s přímým vstřikováním samozřejmě roztočí kola zadní.

Přesná čísla jsou ještě tajemstvím. Podle všeho se nebude jednat o podobnou kosmickou raketu jako třeba Lexus LFA, ale spíše o technicky pokročilé kompaktní kupé s výkony někde na úrovni 400 koní a rozumnou hmotností. Uvidíme, jestli automobilka tolik ohromí své zákazníky. Čekat na nový vůz dva roky je risk. Technologie se totiž vyvíjejí bleskovou rychlostí.